Чи є небезпечним COVID-19 для домашніх улюбленців?

Отримуємо багато запитань, чи можна заразитись COVID-19 від тварин.
Відповідаємо: інформація про те, що COVID-19 передається від домашніх тварин людині, не підтверджено ВООЗ. У домашніх тварин справді буває коронавірусна інфекція, але йдеться про інший штам - не COVID-19.Він відомий сильно довше року, проявляється у кишковій формі і не передається людині. Докладніше — на нашому малюнку, зробленому на основі інформації ІВЦ МВА.
 
Чи можуть домашні тварини заразитись від людини?
 
Матеріали, які обговорюють у ЗМІ, згадують саме ймовірні випадки зараження тварин людьми. І про них на даний момент офіційно відомо таке:
- WSAVA - Всесвітня ветеринарна асоціація дрібних домашніх тварин - інформує, що загиблого в Гонконгу собаку, якого помістили на карантин у зв'язку з позитивним тестом на SARS-CoV-2, через два тижні відпустили з негативним тестом. Собака, 17-річний померанський шпіц, помер уже після карантину від хронічних захворювань.
- Про випадок з другим відомим позитивним тестом собаці президент WSAVA д-р Shane Ryan згадує, що у тварини з власником, хворим на COVID-19, немає жодних клінічних проявів, а спостереження чітко говорять про відсутність можливості зараження COVID-19 від домашніх вихованців. Крім того, у другого собаки у будинку тест чітко негативний.
- Видання, в якому китайські фахівці розмістили результати, що підтверджують можливість кішок хворіти на коронавірус нового типу, у зв'язку з пандемією не рецензували незалежні експерти та редактори наукових журналів. Зазвичай у подібних випадках процедура цього вимагає. Тому до подібних висновків зараз слід ставитись обережно. Будь-яку інформацію можна вважати офіційною, коли вона підтверджена ВООЗ.
 
⠀Таким образом, избавляться от животных или не брать питомцев в семью на данный момент нет никаких оснований. Пожалуйста, поделитесь этой информацией с близкими и друзьями. Тем более что переживать карантин лучше вместе!

Источник: www.bichon.com.ua
 

05.12.2020

Полезные статьи