Історія породи

Зовсім небагато порід собак мають добре документовану історію, яку важко оспорити. На жаль, історія сьогоднішніх бішон фрізу теж є швидше поєднанням фактів, легенд і припущень, в яких часто бракує конкретних дат.
 
Історики бішон фрізе сходяться в тому, що порода походить від дуже маленької, частенько білої собачки. Ці маленькі собачки були улюбленцями пані, що жили в регіоні Середземномор'я в 600 - 300 роки до нашої ери. У деякий період часу ці собачки були схрещені з барбетами (Barbet), собаками типу водних спанієлів, які існували в той же час. В результаті з'явилася група собак, звана барбишонами (Barbichon). Назва цього сімейства пізніше була скорочена до "бішон" (Bichon). Із-за свого невеликого розміру і чарівного характеру бишоны стали дуже популярними домашніми улюбленцями.
 
Визначення конкретного регіону походження бишонов скрутно, оскільки ці маленькі собачки були надзвичайно зручними для перевезення і отримали поширення у всьому відомому у той час світіУ різних місцевостях утворилися свої колонії бишоновякі розвивалися зі своїми особливостямиДо наших днів дійшли чотири різновиди бишоновщо виділилися в самостійні породи : мальтійський бишон (Bichon Maltais), болонский бишон (Bichon Bolognais), гаванський бишон (Bichon Havanaisі тенерифский бишон (Bichon Tenerife), якого при реєстрації породи в FCI стали називати Bichon a Poil Friseа надалі просто бишон фризі (Bichon Frise). Назва найбільшого з Канарських островів - Тенерифе - використовувалося для позначення нинішніх бишон фризіщоб підкреслити комерційну значущість собачкив ті роки "Тенерифе" звучало досить екзотично.


Тенерифский бишон був особливо популярний при іспанському королівському дворі в XVI столітті і художники іспанської школи часто зображували цих собак у своїх картинахДекілька бишонов зображене навіть на полотнах знаменитого Гойиякий став придворним королівським художником у кінці 17-ого століття.У XVI століттіпід час правління Франциска I (1515 - 1547), тенерифский бишон з'явився і у ФранціїВпродовж декількох десятиліть він став дуже популярнийФранцузькі королі і їх придворні пані любили цих маленьких білих собачок так сильнощо носили їх з собою всюди в підвішених через шию кошикахТак тривало до французької революції 1789 року.


При Наполеоні IIIякий оголосив себе імператором в 1852 роцісталося деяке відродження інтересу до бишонамале до кінця XIX століття бишоны вишли з модиПроте бишонов ще можна було побачити в цирках і на ярмаркахоскільки вони легко піддавалися дресируванню і мали привабливий для глядачів виглядЖиття бишонов в цей час виявилося далеке від тієїяку вони вели в попередні віки при королівських подвір'ях.Як самостійна порода бишон фризі не існували до 1920 роківсаме тоді група людей у Франції вирішила типізувати цю категорію бишонов в окрему породу зі своєю особливою ідентичністюВідтоді у собак породи бишон фризі з'являються родоводи і можна документально відстежитияк розвивалася породаФранцузькі заводчикищо взялися за типізацію породизібрали безліч собак з різних джерел і деякі з отриманих від цих собак нащадків були зареєстровані в племінному реєстрі Франції.


В процесі розведення кращим екземплярам давалася бельгійська реєстраціящоб мати можливість представляти їх на виставках у БельгіїКоли порода була остаточно визнана у Франції і виділена в окремий реєстр в жовтні 1934 рокубагато хто з цих собак потрапив і у французьку племінну книгу.У США цей собака потрапив в 1956 році разом з одним поважним французьким сімействомщо емігрувало тудиСпочатку ця порода зустріла певний опір в кругах собаківниківпроте з часомколи американські любителі бишонов виробили стандарт стрижкиякий зробив бишонов набагато привабливішимипорода швидко завоювала визнанняУ жовтні 1972 року бишоны були допущені до реєстрації Американським кінологічним клубом і після цього бишоны в американській манері їх стрижки стали завойовувати європейські країниУ 1974 році бишоны були уперше завезені із США в Англіюа в 1976 році порода потрапила в Швеціюкуди її ввезли одночасно з Франції і СШАТут порода отримала значний поштовх у своєму розвитку і її популярність охопила усі скандинавські країни.У Україні порода бишон фризі стала відома на початку 2000 роківПерші бишоны були зареєстровані Кінологічним союзом України в 2002 роціTwinley Des Deux Bergeres в Києві і Snow White Lamb Joys в ДонецькуПерший український послід бишонов народився 7 січня 2005 року в Донецьку від Snow White Lamb Joys і Аліси.


Порода бишон фризі доки не дуже поширена в Україні (у КСУ зареєстровано близько 350 бишонові її популяризація - основне завдання Всеукраїнського клубу породи бишон фризі.


05.12.2020

Полезные статьи

Приплід "А"
Приплід "А"
Приплід
26.01.2021
Виставка в Києві
Виставка в Києві
Досягнення
04.12.2020
Diva Victoria Luxury Fashion for Belosnezniy Aristocrat
Diva Victoria Luxury Fashion for Belosnezniy Aristocrat
Наші вихованці
04.12.2020
Faina Belosnezniy Aristocrat
Faina Belosnezniy Aristocrat
Наші вихованці
27.01.2021
Історія породи
Історія породи
Статті
05.12.2020