Історія породи

Зовсім небагато порід собак мають добре документовану історію, яку важко оспорити. На жаль, історія сьогоднішніх бішон фрізу теж є швидше поєднанням фактів, легенд і припущень, в яких часто бракує конкретних дат.
 
Історики бішон фрізе сходяться в тому, що порода походить від дуже маленької, частенько білої собачки. Ці маленькі собачки були улюбленцями пані, що жили в регіоні Середземномор'я в 600 - 300 роки до нашої ери. У деякий період часу ці собачки були схрещені з барбетами (Barbet), собаками типу водних спанієлів, які існували в той же час. В результаті з'явилася група собак, звана барбишонами (Barbichon). Назва цього сімейства пізніше була скорочена до "бішон" (Bichon). Із-за свого невеликого розміру і чарівного характеру бишоны стали дуже популярними домашніми улюбленцями.
 
Визначення конкретного регіону походження бишонов скрутно, оскільки ці маленькі собачки були надзвичайно зручними для перевезення і отримали поширення у всьому відомому у той час світіУ різних місцевостях утворилися свої колонії бишоновякі розвивалися зі своїми особливостямиДо наших днів дійшли чотири різновиди бишоновщо виділилися в самостійні породи : мальтійський бишон (Bichon Maltais), болонский бишон (Bichon Bolognais), гаванський бишон (Bichon Havanaisі тенерифский бишон (Bichon Tenerife), якого при реєстрації породи в FCI стали називати Bichon a Poil Friseа надалі просто бишон фризі (Bichon Frise). Назва найбільшого з Канарських островів - Тенерифе - використовувалося для позначення нинішніх бишон фризіщоб підкреслити комерційну значущість собачкив ті роки "Тенерифе" звучало досить екзотично.


Тенерифский бишон був особливо популярний при іспанському королівському дворі в XVI столітті і художники іспанської школи часто зображували цих собак у своїх картинахДекілька бишонов зображене навіть на полотнах знаменитого Гойиякий став придворним королівським художником у кінці 17-ого століття.У XVI століттіпід час правління Франциска I (1515 - 1547), тенерифский бишон з'явився і у ФранціїВпродовж декількох десятиліть він став дуже популярнийФранцузькі королі і їх придворні пані любили цих маленьких білих собачок так сильнощо носили їх з собою всюди в підвішених через шию кошикахТак тривало до французької революції 1789 року.


При Наполеоні IIIякий оголосив себе імператором в 1852 роцісталося деяке відродження інтересу до бишонамале до кінця XIX століття бишоны вишли з модиПроте бишонов ще можна було побачити в цирках і на ярмаркахоскільки вони легко піддавалися дресируванню і мали привабливий для глядачів виглядЖиття бишонов в цей час виявилося далеке від тієїяку вони вели в попередні віки при королівських подвір'ях.Як самостійна порода бишон фризі не існували до 1920 роківсаме тоді група людей у Франції вирішила типізувати цю категорію бишонов в окрему породу зі своєю особливою ідентичністюВідтоді у собак породи бишон фризі з'являються родоводи і можна документально відстежитияк розвивалася породаФранцузькі заводчикищо взялися за типізацію породизібрали безліч собак з різних джерел і деякі з отриманих від цих собак нащадків були зареєстровані в племінному реєстрі Франції.


В процесі розведення кращим екземплярам давалася бельгійська реєстраціящоб мати можливість представляти їх на виставках у БельгіїКоли порода була остаточно визнана у Франції і виділена в окремий реєстр в жовтні 1934 рокубагато хто з цих собак потрапив і у французьку племінну книгу.У США цей собака потрапив в 1956 році разом з одним поважним французьким сімействомщо емігрувало тудиСпочатку ця порода зустріла певний опір в кругах собаківниківпроте з часомколи американські любителі бишонов виробили стандарт стрижкиякий зробив бишонов набагато привабливішимипорода швидко завоювала визнанняУ жовтні 1972 року бишоны були допущені до реєстрації Американським кінологічним клубом і після цього бишоны в американській манері їх стрижки стали завойовувати європейські країниУ 1974 році бишоны були уперше завезені із США в Англіюа в 1976 році порода потрапила в Швеціюкуди її ввезли одночасно з Франції і СШАТут порода отримала значний поштовх у своєму розвитку і її популярність охопила усі скандинавські країни.У Україні порода бишон фризі стала відома на початку 2000 роківПерші бишоны були зареєстровані Кінологічним союзом України в 2002 роціTwinley Des Deux Bergeres в Києві і Snow White Lamb Joys в ДонецькуПерший український послід бишонов народився 7 січня 2005 року в Донецьку від Snow White Lamb Joys і Аліси.


Порода бишон фризі доки не дуже поширена в Україні (у КСУ зареєстровано близько 350 бишонові її популяризація - основне завдання Всеукраїнського клубу породи бишон фризі.


05.12.2020

Полезные статьи

Freya Belosnezniy Aristocrat
Freya Belosnezniy Aristocrat
Наші випускники
25.12.2020
Приплід: "K"
Приплід: "K"
Приплід
26.01.2021
Frizzled Life Dior
Frizzled Life Dior
Наші вихованці
04.12.2020
Frizzled Life Daniella
Frizzled Life Daniella
Наші вихованці
04.12.2020
Приплід "D"
Приплід "D"
Приплід
26.01.2021