Сьогодні можна почути всілякі «антиради» щодо догляду за вовною вихованця. Ось деякі з них:
- Колтуни, прихильники природних засобів для догляду за твариною, порекомендують вам змастити ковтун рослинним маслом і тільки після цього розчесати ділянку. Така порада абсолютно марна, втім, і шкоди вона теж не завдасть. Масло допомагає тільки з маленькими і слабкими ковтунами, зате потім відмивати його з шерсті собаки ви довго.
У продажу є маса спреїв проти ковтунів, які легко справляються з проблемою навіть у самому запущеному випадку.
- Не можна збривати вуса, тому що в такому разі вихованець втратить нюх і навіть може засліпнути. Насправді вуса справді служать у тому, щоб орієнтуватися у просторі. Але є слабким і єдиним органом почуттів.
Збривання таких волосків не впливає на почуття орієнтації та нюху тварини.
- Не можна зістригати чубок собаці. Нібито від цього у них псується зір, а яскраве сонячне світло може обпекти сітківку ока. Чубчик не допомагає, а заважає вашому собаці. Крізь неї дійсно погано видно навколишній світ, та й волосся, потрапляючи в око, постійно дратує слизову оболонку зорового органу.
Якщо за стандартом породи чубчик зістригати не можна, краще заколоти її гумкою, щоб вона не заважала собаці дивитися.
- Хто займався триммінгом собаки років..... - ть назад і зараз радять використовувати борошно та крохмаль, щоб пальці грумера не ковзали по шерсті.
Цю пораду не можна назвати шкідливою, але сьогодні, коли вибір засобів догляду великий, краще користуватися спеціальною грумерською пудрою.
- Деякі щиро вірять, що стригти їхніх вихованців бажано лише під загальним наркозом. Інакше малюки з ніжною вразливою психікою можуть не перенести насильства та на столі померти від розриву серця.
Смерть від такого частого використання наркозу набагато реальніша. А для того, щоб тварина не переживала, краще вибирати майстра та з дитинства привчати вихованця до маніпуляцій. Ну, у крайньому випадку, допускається використання легкого седативного засобу.
- Деякі власники просять не вистригати шерсть між пальцями. Таким чином, вони намагаються вберегти міжпальцеві проміжки від розпеченого асфальту або гострих колосків, які можуть поранити шкіру.
Для цих цілей підійдуть черевики, які зараз у величезному асортименті можна знайти у будь-якому зоомагазині. А шерсть, що збивається в колтуни на лапах тварин, заважає їм ходити і стає причиною всіляких дерматитів і екзем. До того ж гострі палички або камінці, заплутавшись у густій міжпальцевій шерсті, можуть призвести до травми під час ходьби.
- Для захисту від паразитів та блиску вовни бажано натирати своїх вихованців лопухами та полином.
Ця порада також застаріла, коли косметика, не лише собача, а й людська, була розкішшю. Безумовно, полин допомагає від бліх, а лопух може надати певного блиску, але користуватися такими методами догляду за вовною, це все одно, що лікувати пневмонію - липовим чаєм з малиною.
Консультації досвідчених грумерів, допоможуть вам підібрати для догляду за собакою найкорисніші та найефективніші засоби.
Джерело: www.bichon.com.ua
05.12.2020