Стандарт Американського Кенел Клубу (АКС)

Неспортивна група
 
Загальний опис
 
Порода бішон фризе – маленька, міцна собачка, схожа на білу хмаринку, про веселу вдачу якої говорить її весело закручений хвостик, схожий на чубчик, і темні цікаві очі.
 
Дана порода не має якихось великих чи стискають рухів надмірностей, а тому з рівновагою та координацією рухів немає жодних проблем.
 
Будь-яке відхилення від ідеалу, описаного в стандарті, повинно каратися залежно від масштабу відхилення. Структурні дефекти, властиві всім породам, для породи бішон фризе так само небажані, як і інших порід, навіть якщо про такі помилки нічого не сказано в стандарті.
 
Розмір, пропорція, конституція
Розмір. Кобелям і сучкам від 9,5 до 11,5 дюймів (від 24,13 см до 29,21 см) має надаватися перевага насамперед. Тільки якщо порівняльна перевага зразка, що виходить за зазначені рамки, явно виправдана, можна допустити більшу свободу у розмірах. У будь-якому випадку ця свобода не повинна допускати розмір більше 12 дюймів (30,48 см) та менше 9 дюймів (22,86 см).
 
Мінімальні обмеження не застосовні до цуценят. Пропорція. Тіло спереду - від верхньої точки грудей до точки крижів на ¼ довше, ніж висота в загривку. Тіло від холки до нижньої точки грудей становить ½ відстані від холки до землі. Конституція. Компактна та всюди середньої кістки; не велика, але й не худа.
 
Голова
 
Вид. М'яка, темноока, цікава, пильна. Очі круглі, чорні чи темно-коричневі, посаджені в черепі так, щоб дивитися прямо вперед. Занадто велике або опукле око є дефектом, так само, як і мигдалеподібне або косо посаджене око. Ореоли, чорна або дуже темно-коричнева шкіра навколо очей є необхідними, оскільки вони акцентують очі та покращують виразність. Самі обідки очей мають бути чорними. Ослаблений пігмент або повна відсутність пігменту на обідках очей створюють враження порожніх і широко розкритих очей, що говорить про явний шлюб. Очі іншого кольору, аніж чорний або темно-коричневий, є серйозним шлюбом і це має суворо каратися.
 
Вуха висячі і вкриті довгою вовною, що спадає. Якщо їх витягнути до носа, шкіра вух дістає майже половину довжини морди. Вони розташовані на рівні трохи вище очей і швидше в передній частині черепа так, що коли собака проявляє пильність, вони обрамляють обличчя. Череп трохи округлений, що дозволяє очам бути круглими і дивитися прямо вперед. Стоп (перехід від чола до морди) трохи виражений.
 
Морда – правильно збалансована голова має три частини морди та п'ять частин черепа та вимірюється від носа до стопа та від стопа до потиличного бугра. Лінія, проведена між зовнішніми кутами очей і кінчиком носа, повинна формувати майже рівносторонній трикутник.Під очима є невелика западина, але не така, що робить морду слабкою чи гостроносою. Нижня щелепа сильна. Ніс виступає і завжди чорний. Губи чорні, тонкі та ніколи не висять. Прикус – ножиці. Прикус з перекушуванням або недокусом повинен суворо каратися. Викривлений або виступаючий за лінію зуб допускається, проте відсутність зубів суворо карається як дефект.
 
Шия, лінія верху та тіло
 
Вигнута шия довга і гордо мчить за високопіднятою головою. Вона м'яко перетікає у плечі. Довжина шиї від потиличного бугра до холки становить приблизно 1/3 відстані від передньої частини грудної клітки до сідниць. Лінія верху – це пряма горизонтальна лінія, крім невеликої м'язової дуги над попереком. Тіло. Груди добре розвинені і досить широкі для того, щоб забезпечити свободу і розкутість рухів передніх лап. Найнижча точка грудної клітки дотягується принаймні до ліктя.
 
Грудна клітка помірковано гнучка і тягнеться до короткого і м'язового попереку. Передня частина грудної клітки добре виражена і трохи виступає за лінію плечей. Лінія низу помірковано підтягнута. Хвіст чубком розташований на рівні лінії верху і граціозно закручений над спиною так, що шерсть хвоста знаходиться на спині. Якщо хвіст витягнути до голови, він досягає щонайменше половини відстані до холки. Низько розташований хвіст, розташований перпендикулярно спині, хвіст або хвіст, який висить ззаду, суворо караються як дефект. Спіральний хвіст також є серйозним дефектом
 
Передні кінцівки
 
Плечі – Лопатка, верхня частина лапи та передпліччя приблизно однакові у довжину. Плечі покладені назад приблизно під кутом сорок п'ять градусів. Верхня частина лапи йде назад так, що лікоть розташований прямо під загривком, якщо дивитися збоку. Ноги середньокісткові; прямі, без будь-яких вигинів чи кривизни у передпліччя чи зап'ясті. Лікті тримаються близько до тіла. П'ясти трохи відхилені від вертикалі. Прибуті пальці можна видалити. Подушечки чорні. Пазурі повинні бути короткими
 
Задні кінцівки
 
Задні кінцівки середньокісткові, з добрими кутами, мускулистими стегнами і помірковано розставлені. Стегна і гомілка задньої лапи майже рівні по довжині і зустрічаються в суглобі колінної чашки. Нога від скакального суглоба до подушечки стопи перпендикулярна до землі. Прибуті пальці можна видалити. Нижні частини лап міцні та округлі із чорними подушечками.
 
Вовна
 
Текстура вовни дуже важлива. Підшерстя м'яке і густе, верхній шар вовни грубіше і кучерявіше. Комбінація підшерстка і верхньої частини вовни м'яка і густа на дотик, дуже нагадує плюш або вельвет, а при погладжуванні шерсть повертається у вихідне положення. Коли собака викупаний і причесаний, шерсть піднімається і створює враження хмари диму. Шерсть дротяного типу небажана. М'яка, шовковиста шерсть, що лежить вовна, або недолік підшерстка є дуже серйозним дефектом.
 
Стрижка – Шерсть підстригається так, щоб показати природний контур тіла. Стрижка закруглюється в кожному напрямі і собаку ніколи не підстригають настільки коротко, щоб склалося враження надмірної підстриженості або обтесаного вигляду. Шерсть на голові, бороді, вусах, вухах та хвості залишають довше. Довша шерсть голови підстригається, щоб створити круглу форму. Лінія верху підстригається так, щоб було видно горизонтальний рівень. Вовна досить довга для того, щоб підтримувати вигляд білої хмари, що характерно для породи.
 
Колір
 
Колір білий може мати відтінки кольору буйволової шкіри, кремовий або абрикосовий відтінок навколо вух або на тілі. Перевищення будь-якого кольору більше 10% загальної кількості вовни у зрілого зразка є дефектом і повинне каратися, але колір допустимих відтінків не повинен вважатися дефектом щенят.
 
Хода

Хода риссю вільна, впевнена та розкута. У профіль передні та задні ноги витягуються однаково з легким розмахом та драйвом, що зберігає стійкість лінії верху. При русі голова і шия трохи піднесені, а при розвитку швидкості ноги трохи сходяться до центральної лінії. При видаленні задні кінцівки рухаються на невеликій відстані один від одного і видно подушечки лап. При наближенні та в бігу руху точні та правильні.

Вдача
Ласкавий, чутливий, грайливий, ніжний. Життєрадісність - основна риса породи і не чекайте нічого меншого.
 
Схвалено 11 жовтня 1988 року
Чинний з 30 листопада 1988 року

 


05.12.2020

Полезные статьи